İskenderun ATAV Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VİDEO ARA


AK Parti Arsuz ilçe yönetiminde nasıl bir yenilenme olacak?07 Ağustos 2017
haberlerx
Untitled Document
MÜSİAD HATAY ŞUBESİ’NDEN 9. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ << Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>

Tarih Haber Giriş: 26 Haziran 2016, 08:17
Tarih Son Güncelleme: 26 Haziran 2016, 08:17
Editör MUSTAFA ATAV

MÜSİAD HATAY ŞUBESİ’NDEN 9. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

MÜSİAD HATAY ŞUBESİ’NDEN 9. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ


Hatay MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeği İskenderun Yelken Kulübünde gerçekleştirildi.

MUSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı’nın davetlileri karşıladığı iftar programında Şehitlerimiz için Yasin-i Şerif okutuldu.

Ezan sesinin duyulmasıyla iftarlarını açarak ramazanın bereketini aynı sofrada paylaşan konuklar birlikte sıcak ve samimi sohbetlerle kaynaşmayı pekiştirdiler.

İftar Programına Hatay Valisi Ercan Topaca, AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, KKTC Ekonomi Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, MÜSİAD Genel Başkanı Naıl Olpak, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, Ticaret ve Sanayi Odası Levent Hakkı Yılmaz, İşadamı Recep Atakaş, Uğur Ateş, Bedrettin Öz, Nuri Üysen, Özcan Arslan gibi sanayici ve işadamının yanı sıra Bölgemiz Protokol üyeleri, Kurum Müdürleri, Siyasiler ve çok sayıda davetli aileleri ile katılım sağladılar.

Kürsüye çağrılan MÜSİAD Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tosyalı yaptığı konuşmada: “MÜSİAD Hatay Şubesi olarak düzenlemiş olduğumuz iftara hoş geldiniz. Değerli konuklar, bugün derin bir üzüntü yaşıyoruz. Teröristlerin Bitlis'te yolda güvenlik tedbiri alan askerlerimize ormanlık alandan açtıkları haince ateş sonucunda Altınözü'lü olan 23 yaşındaki uzman çavuşumuz Mehmet Aşkar Şehit oldu. Şehidimiz bu gün Keskici Köyünde toprağa verildi. Konuşmama başlarken dinimizin en büyük mertebesine ulaşan şehidimize Allahtan Rahmet ailesine ve bütün milletimize başsağlığı dilerim. Biliyorsunuz ramazan ayı dostluk ve kardeşlik dayanışma duygularımızı kuvvetlendiren rahmet ve bağışlanma ayıdır. Nefsimizi terbiye ettiğimiz mübarek ramazan ayı aynı zamanda tüm İslam Alemi içinde önemli bir sınav olarak yaşanmaktadır. Hiç unutmayalım ki dinimiz ihtirastan, kinden, hırstan uzak durmamızı emreder. Maalesef günümüzde cömertliğin, şefkatin, merhametin ete kemige büründüğü bu ayda dünyanın farklı yerlerinde ve bölgemizde yüz binlerce Müslüman gözyaşı ve acı içerisindedir. Yüce Allahtan dileriz ki, Müslüman kardeşlerimizi acıları bir an önce son bulsun. Aynı sofranın etrafında bir araya geldiğimiz bizleri onurlandıran tüm dostlarımız iftar sofralarında inşa edilen manevi köprülerle kalplerimize huzur doluyor, bakışlarımıza umut yerleşiyor. Verilen veren elle buluşturmak her şeyden önce inancımızın bir geleneğidir paylaşmak her zaman bereket getirir denir. Ve çok şükür ki acılarımızı da, sevinçlerimizi de paylaşan bir toplumuz. Biz kurum olarak ta bu anlayışı bir şiar olarak benimsiyoruz" dedi.

Konuşmalarını sürdüren MÜSİAD Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tosyalı Tüm konuklara katılımlarından dolayı teşekkür etti ve " Mübarek ramazan ayında iftarlarda buluşmamıza nasip olan Yüce Allah'a şükrederken, kutlamaya hazırlandığımız Ramazan Bayramı'nı da tüm İslam Alemin’e hayırlar getirmesini diler, tüm misafirlere saygılarımı sunarım" dedi.

Daha sonra MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Hatay Valisi Ercan Topaca, KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun’da kürsüye çıkarak günün anlamı ile ilgili anlatımlarda bulundular ve bilgi paylaşımında bulundular.

MÜSİAD’ın düzenlediği iftar programına katılımın bir önceki yıla göre yoğun olduğu dikkat çekti.<< Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

haberlerx Untitled Document

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

ATAV Gazetesi Sahibi ve Kurucusu : Mustafa Atav Yönetim Yeri : ATAV GAZETE ve MATBAACILIK Gürsel Mah. 536. Sok. No:7/A - İSKENDERUN
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi