İskenderun ATAV Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VİDEO ARA


AK Parti Arsuz ilçe yönetiminde nasıl bir yenilenme olacak?07 Ağustos 2017
haberlerx
Untitled Document
BAYRAMIMIZ BİR, BAYRAĞIMIZ BİR << Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>

Tarih Haber Giriş: 02 Temmuz 2016, 21:54
Tarih Son Güncelleme: 02 Temmuz 2016, 21:54
Editör MUSTAFA ATAV

BAYRAMIMIZ BİR, BAYRAĞIMIZ BİR

BAYRAMIMIZ BİR, BAYRAĞIMIZ BİR

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Toksoy yayınladığı mesajında şunları söyledi: "Manevi iklimin, toplumsal dayanışmanın ve zorda kalanları hatırlamanın eşsiz fırsatlarını sunan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, yeni bir bayrama daha ulaşmış bulunmaktayız.

Bayramlar; ihtilafların çözüme kavuşması, dargınlıkların unutulması, küsler arasındaki mesafelerin kalkması gereken özel zamanlardır. Küçüklerin hatırlandığı, büyüklerin sayıldığı, kucaklaşmanın, kavuşmanın ve buluşmanın aziz millet fertlerinde davranış haline geldiği bayramların, milletimizin kültür hayatındaki önemi çok büyüktür.

Vatandaşlarımız arasında güzel dileklerin ve hayırlı temennilerin karşılıklı olarak sunulduğu bu mana yüklü günlerdeki hoşgörünün, anlayışın ve vefanın yılın her anında da görülmesine ve gösterilmesine çok ihtiyaç bulunduğu tartışmasız bir gerçektir. Daha çok sevgi ve karşılıklı saygıyla; bir arada yaşamanın, birlikte geleceğe yürümenin muazzam cazibesi çerçevesinde bu zamana kadar hep beraber kutladığımız bayramları, ayrışmaya ve bölünmeye geçit vermeden yine bir bütün olarak bundan sonra da kutlayacağımızı biliyor ve buna sonuna kadar inanıyorum. Elbette geride kalan Ramazan ayında bizleri kahreden, düşündüren ve endişelendiren üzücü gelişmeler, anormal vakalar yaşanmıştır.

Ortadoğu’da yaşanan insanlık dramı, hak ve hukuk ihlalleri, Doğu Türkistan'dan, Karabağ'dan Gazze’den, Suriye'den Türkmeneli’ne kadar kabaran şiddet dalgası milletimizi hüzne boğmuştur.

Yanı başımızda süren insani felaketler bayramı buruk bir şekilde karşılamamıza neden olmuştur.

Teessürle ifade ediyorum ki, geride kalan günlerde masum canlar katledilmiş, mazlumlar hedef alınmıştır.

Doğu Türkistanlı Türkmen soydaşlarımız, kardeşlerimiz zulüm parantezine alınmış, cinayetlere kurban gitmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Yiğit Dörtyollu hemşerilerimin ve vatanımızın her yöresindeki aziz vatandaşlarımın Ramazan Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.

Bayramın Türk-İslam âlemine huzur, saadet ve güzellikler getirmesini diliyor, ülkemiz, milletimiz ve insanlık için yeni bir doğruluşa vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Saygı, Sevgi ve Hürmetlerimle"


<< Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

haberlerx Untitled Document

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

ATAV Gazetesi Sahibi ve Kurucusu : Mustafa Atav Yönetim Yeri : ATAV GAZETE ve MATBAACILIK Gürsel Mah. 536. Sok. No:7/A - İSKENDERUN
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi