İskenderun ATAV Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VİDEO ARA


AK Parti Arsuz ilçe yönetiminde nasıl bir yenilenme olacak?07 Ağustos 2017
haberlerx
Untitled Document
ARSUZ'A BALIK EVİ << Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>

Tarih Haber Giriş: 15 Ağustos 2016, 22:55
Tarih Son Güncelleme: 15 Ağustos 2016, 22:55
Editör MUSTAFA ATAV

ARSUZ'A BALIK EVİ

ARSUZ'A BALIK EVİ

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Mikado&Ceyhan Balıkevi’nin ilçeye değer katacağını söyledi

Arsuz sınırları içerisinde kendini ispatlamış iki büyük işletmeden Mikado Restaurant ve Ceyhan Balıkçılık’ın güç birliği yaparak ilçeye kazandırdıkları Mikado&Ceyhan Balıkevi görkemli bir törenle açıldı. Arsuz’u marka kent hedefine taşıyacak yatırımlardan biri olan ve deniz kenti konseptine yakışan balıkevinin açılış törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Arsuz Emniyet Müdürü Halil Karabacak, işadamları, STK temsilcileri, vatandaşlar ve gazeteciler katıldı.

Deniz kentine yakışan balıkevi

Törenin açılış konuşmasını yapan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, ekonomik durgunluğun yaşandığı bir dönemde yatırım yapma cesareti gösteren işadamlarına teşekkür ederek, “Konunun uzmanları, duayenleri Sezer Kara ve Yılmaz Arslan’a böyle bir işletmeyi ilçemize kazandırdıkları için çok teşekkür ederim. Deniz kentine böyle bir balıkevi yakışır. Böyle işletmelerin burada artması temennimizdir. Bu işletmenin ilçemize hem ticari alanda, hem de istihdam alanında katacağı değerlerin farkındayız. Arkadaşlarımızın uzmanlığı buradaki açığı ve eksiği ciddi anlamda dolduracaktır. Özelikle ekonominin can çekiştiği bir dönemde, küçük ölçekli de olsa bu işletmelerin çok ciddi bir önemi var. Bu ekonomik durgunlukta cesaret gösterip, yatırım için para harcayan işadamlarımızı tebrik ediyor, hayırlı uğurlu olsun” diyorum.

Antakya’ya da balıkevi isteği

Ülkenin zorlu bir süreçten geçtiği bir dönemde bu tür işletmelerin açılmasının moral verdiğini söyleyen CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ise, “CHP olarak bizlerde bayrak sevgisi, vatan sevgisi, Cumhuriyet sevgisi ve demokrasi sevgisinde ölçü yoktur. Darbe girişiminde bir kez daha kanıtlandı ki; Cumhuriyetin, vatanın ve bayrağın tek sigortası Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Daha önce ısrarla dediğimiz gibi siyaset camilerden çıkmalı, siyaset eğitim kurumlarından çıkmalı, siyaset adliye sarayından çıkmalı, siyaset kışlalardan çıkmalı. Biz bunun çabasını göstereceğiz. Daha önce haklı olduğumuz gibi, haklı olacağımız tüm davalarda da fikirsel bir bütünlük sağlayacağımıza inanıyorum” derken, yatırımcı işadamlarından aynı konsepti Antakya’da da açmalarını istedi.

"Demokrasi kimsesizlerin kimsesidir"

CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine değinerek, “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Demokrasi kimsesizlerin kimsesidir’. Demokrasiyi beğenmeyen, bayrağı beğenmeyen, Mustafa Kemal Atatürk’ü beğenmeyen insanlar demokrasinin, Türk bayrağının ve Atatürk ilke ve inkılâplarının ne kadar değerli olduğunu darbe girişiminde gördüler. İnşallah, yeniden yapılanma meydana gelirken liyakat sistemini esas alarak, şu anda görevden aldıkları kişilerin yerlerine atama yaparlar. Bir sonraki dönemde de ne FETÖ terör örgütü, nede başka örgütler olmaz” dedi.

“Arsuz’u Bodrum, çeşme gibi yapacağız”

Arsuz’da kendini bir anda Bodrum’da veya Alaçatı’da hissettiğini anlatan Milletvekili Ertem, “Arsuz konseptine uygun bir işletme kazandıran işadamlarımıza çok teşekkür ederim. Belediye başkanımızın da katkılarıyla Arsuz’u Ege Bölgesi’nde insanların rağbet gösterdiği Alaçatı, Çeşme veya Bodrum gibi bir hale hep beraber getiririz. Ben belediye başkanımızın çalışmalarını tebrik ediyor, kendisine teşekkür ediyorum. Bu tesis Arsuzumuza hayırlı uğurlu olsun. İşadamlarımıza bol kazançlar diliyorum” şeklinde konuştu.

“Kaliteli ve hijyenik hizmet”

Mikada Restaurant deneyimi ve Ceyhan balıkçılık ustalığıyla balık sektöründe bir ilk olmak istediklerini ifade eden Mikado&Ceyhan Balıkevi Ortağı Yılmaz Arslan, “Hedefimiz; sizlere layık olmak, kalite ve hijyen anlamında size en iyi hizmeti vermektir. Mikado ve Ceyhan Balık olarak güç birliği oluşturup Arsuz’da böyle bir işletmeye ihtiyaç olduğunu düşündük. Değerli başkanımız da bizlere destek verdiler ve bizi burada görmek istediler. Kendisine teşekkür ederiz. Mikado Restaurant ve Ceyhan Balıkçılık olarak sizlere en iyi hizmeti vereceğimizin sözünü buradan bir kez daha vermek istiyorum” dedi.

Hedefte yeni şubeler var

Mikado&Ceyhan Balıkevi Ortağı Sezer Kara da hem balık satışı, hem de balık pişirimi yapacaklarını belirterek, “Mikado Restaurant Sahibi Yılmaz Arslan ile bir araya geldiğimizde Arsuz’da böyle bir balık evi ihtiyacı olduğunu düşündük ve böyle bir işletme açmaya karar verdik. İsteyen taze balığını alıp evine gidebilir, isteyen burada pişirebilir, isteyenleri de burada misafir edebileceğimiz bir konsepte sahibiz. Umarım burası herkesin beğenisini kazanır ve Hatay’ın başka yerlerinde de şubeler açarız. Bu süreçte bizlere destek veren herkese çok teşekkür ederim. Açılışımıza katılarak bizleri onurlandırdınız” dedi.


<< Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

haberlerx Untitled Document

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

ATAV Gazetesi Sahibi ve Kurucusu : Mustafa Atav Yönetim Yeri : ATAV GAZETE ve MATBAACILIK Gürsel Mah. 536. Sok. No:7/A - İSKENDERUN
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi