İskenderun ATAV Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VİDEO ARA


AK Parti Arsuz ilçe yönetiminde nasıl bir yenilenme olacak?07 Ağustos 2017
haberlerx
Untitled Document
500 Yetimin barınacağı Yetim Yurdunda devir teslim töreni << Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>

Tarih Haber Giriş: 05 Aralık 2016, 19:48
Tarih Son Güncelleme: 05 Aralık 2016, 19:48
Editör MUSTAFA ATAV

500 Yetimin barınacağı Yetim Yurdunda devir teslim töreni

500 Yetimin barınacağı Yetim Yurdunda devir teslim töreni

Kırıkhan’da bulunan Hayad Derneği ve İnsanı İnşa Derneği’nin ortaklaşa hazırladığı ve Kırıkhan Belediyesiyle Tuzla Belediyesinin yapımında büyük çaba sarf ettiği yetim yurdunun devir teslim töreni yapıldı.

İş Adamı Rahmi Vardı kendisine ait yaklaşık 10 dönüm araziyi Suriyeli 500 çocuğun eğitim göreceği ve 250 Çocuğun barınacağı yetim yurdunu İnsanı İnşa Derneğine bağışladı.

Önümüzdeki günlerde açılışı düzenlenecek olan Yetim Yurdunun devir teslim törenine Rahmi Vardı, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İnsanı İnşa Derneği Sorumlusu Halim Ayyıldız’ın yanı sıra Türkiye’de yardım faaliyeti gösteren İngiltere, Sudan, Kuveyt, Suudi Arabistan’dan temsilciler katıldı. Düzenlenen törende kısa bir açıklama yapan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Yetim Yurduna destekte bulunan Dernek üyelerine seslenerek "Genç çocuklarımızın ahiretteki yolu dünyadaki ışığı oluyorsunuz. Aileleriyle beraber 40 odada kalan yetimlerin hem bu dünyasını hem ahiret yolunu açıyorsunuz" dedi.

Başkan Yavuz Bizlerin sizlere dua etmekten başka hiçbir şey düşmüyor. Rahmi Vardı’dan Allah razı olsun Adam gibi yüreği var kendisinden ve tüm ekip arkadaşlarından Allah razı olsun. Dünya’ya örnek olacak güzel şeyler yapıyorlar diyerek sözlerine şu şekilde devam etti; "Kırıkhan 110 Bin nüfuslu bir ilçe, çok zengin değil ama ekmeğinin peşinde olan insanlar, şükürler olsun ki 55 Bin Suriyeli kardeşimizle sofrasındaki ekmeğini, suyunu, işini bölüştü. Bunun gibi şu an ülkemizde 3 Buçuk Milyona yakın Suriyeli Ensar ve Muhacir ilişkisini yaşadığımız kardeşlerimiz var. Ben buradan Avrupa’ya seslenmek istiyorum duymazlar bizi ama içimizdekilerini söyleyelim, Allah bunların hesabını sizlere ahirete bırakmadan bu dünyada soracak inşallah. Gün bir olma günü ayrışma günü değil, ufak tefek hesaplar günü değil, dünya bir olmuşHaçlı Seferlerinide geçmiş Haçlı seferi tek haindi ama şuan hainler içimizde türedi Allah’ın izniyle İslam Coğrafyası tek ses tek nefes olacak. Ben bu güzel eseri kazandıran emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Buradaki yetişen çocuklar sizlere dua edecekler. Allah sizler gibi olanların emsalini çoğaltsın"

Yetim Yurdu için yaklaşık 10 dönüm araziyi bağışlayan İş Adamı Rahmi Vardı "İslam Âleminin uzun yıllardır hikâyesi bitmişti. Hz. Ömer, Hz. Ebubekir, Hz. Osman’dan sonra başka anlatacak hiçbir hikâyemiz yoktu. Bu Suriye hikâyesi de İslam âleminin yeniden hikâye anlatmasına vesile oldu. Artık İslam âleminin bu musibetten sonra anlatacak şeyleri var" dedi.

Yetim Yurdunun Suriyeli yetim çocuklar için bölgedeki öneminden bahseden Rahmi Vardı ‘Bizler hayırların yapılmasına vesile oluyoruz, burada gerçek hayır sahipleri var gece gündüz demeden Suriyeli Muhacir kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için çaba sarf ediyorlar. Bizler 5 yıldır bu kardeşlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu yurdun da bundan sonra hayırlı işler yapacağına inanıyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.


<< Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

haberlerx Untitled Document

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

ATAV Gazetesi Sahibi ve Kurucusu : Mustafa Atav Yönetim Yeri : ATAV GAZETE ve MATBAACILIK Gürsel Mah. 536. Sok. No:7/A - İSKENDERUN
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi