İskenderun ATAV Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VİDEO ARA


AK Parti Arsuz ilçe yönetiminde nasıl bir yenilenme olacak?07 Ağustos 2017
haberlerx
Untitled Document
BAŞKAN SAVAŞ HALK TV’NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU << Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>

Tarih Haber Giriş: 21 Şubat 2019, 19:50
Tarih Son Güncelleme: 21 Şubat 2019, 19:50
Editör MUSTAFA ATAV

BAŞKAN SAVAŞ HALK TV’NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

BAŞKAN SAVAŞ HALK TV’NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 5 Şubat Salı günü Halk TV Ana Haber Bülteni’nin canlı yayın konuğu oldu.

BAŞKAN SAVAŞ EXPO 202’İ ANLATTI

EXPO 2021 hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “Geçen sene EXPO ve gastronomi şehri olmaya hak kazandık. Bu yazdan itibaren 300 dönümlük alanda gerçekleştireceğimiz EXPO 2021 alanında çalışmalarımız hızlanacak. İçinde eğlence ve kültürel faaliyetlerin yapılacağı aynı zamanda eğitim, arkeopark, kültür merkezi, fuar alanı ve botanik bahçesinin olduğu çok güzel bir EXPO alanı çalışmamız var. Proje 15 Şubat’ta bitecek. Haziran veya temmuz ayında organizasyonumuza başlayacağız. Gastronomi şehri olmamızdan itibaren turizmde canlanma oldu. Yakında bir Gastronomi Evi açacağız. EXPO alanının her iki tarafına da gastronomi ile ilgili sokak yapacağız. Geleneksel yemeklerimizi gelen misafirlerimiz ile paylaşacağız. EXPO sadece 6 aylık alan olarak değil yıllarca her türlü faaliyetimizi yapabileceğimiz 7’den 70’e insanlarımızın katılacağı organizasyonların olacağı çok güzel bir alan olacak” ifadelerine yer verdi.

“SADECE SEÇİM ZAMANI ÇALIŞMIYORUZ “

Hatay’ın dünyada örnek gösterilecek medeniyetler kenti olduğunu belirten Başkan Savaş, “Hatay çok kadim bir şehir. Doğu’nun Kraliçesi. Tarihi yapılarımızda restorasyon çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Gastronomi evi ve EXPO 2021’i burada yapacağız. Hatay’da altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Hatay medeniyet şehri dediğiniz zaman altyapının da sağlıklı bir şekilde yapılandırılması gerekiyor. Her ilçede arıtma tesisi, kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu şebekeleri konusunda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sadece seçim zamanı çalışmıyoruz. Zaten hemşehrilerimiz 10 yıldır yaptıklarımızı biliyor. Bu nedenle bizim çalışmalarımız seçime dönük değil onların gelecekle ilgili bütün sıkıntılarını gidermek. Vatandaşlarımız medeni, kültürlü ve daha yaşanabilir şehir oluşturma peşinde olduğumuzu biliyorlar. Hatay gerçekten de tarih, kültür ve medeniyet şehri” dedi.

“GALATASARAY’I ELEMEK İSTİYORUZ “

Hatay’ın spor şehri olarak tanınmasından da oldukça mutlu olduğunu paylaşan Başkan Savaş, “ Hatay artık spor şehri olarak anılıyor. Birçok alanda Hatay’da milli sporcular yetişiyor. Ulusal ve uluslararası takım ve bireysel sporlarda başarılarımız var. Türkiye Kupası’nda Galatasaray’ı elemek istiyoruz. Süper Lig’in önde gelen isimlerinden biri olan Başakşehir’i de eledik. Birbirine inanmış bir kadromuz var. Şehrimiz de başaracağımıza inanıyor. Heyecan ve azimle yarınki maçı bekliyoruz. Şehrimizin moral ve motivasyona ihtiyacı var” dedi.

Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin Hatay’ı da etkilediğini ifade eden Başkan Savaş, ekonomik tablonun oldukça kötü olduğunun, muhalefet ve iktidarın birlik ve bütünlük içerisinde hareket etmesinden yana olduğunu açıkladı.

“7 YILDIR SAVAŞIN GÖLGESİNDE YAŞAYAN BİR ŞEHİRİZ”

Hatay’daki ekonomik tablo hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “Bizim şu anda 13-14 ülkeye direkt transit geçişimiz Suriye sorunundan dolayı kapalı. Demirçelik, çimento, filtre, mobilya ve ayakkabıcılık sektöründe çok iyi durumdayız. Fakat şu an ithalat ve ihracatta sıkıntı çekiyoruz. Ayrıca ovadaki ürünlerimiz, zeytin dâhil şu anda durma noktasında. Milli bir refleks oluşması, yeniden bir ekonomik tablonun Türkiye’de ve uluslararası arenada güvenilir bir program yapılması lazım. Biz yangın yerinin ortasındayız. Hatay hem jeolojik ve jeopolitik olarak çok önemli bir noktada. 7 yıldır savaşın gölgesinde yaşan bir şehiriz. Buna rağmen her zaman birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı için hemşehrilerime teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“SAVAŞ BİTTİĞİNDE KENDİ ÜLKELERİNE DÖNMELERİNİ İSTİYORUZ”

Suriyelilerin Hatay’da uyum sorunu yaşadığını ve Suriye ile 35-40 yıllık bir entelektüel bir farkın olduğunu belirten Başkan Savaş, “Aynı dünyada yaşıyoruz fakat yaşam tarzlarımız ve beklentilerimiz farklı. Böyle olunca da iki toplum arasında ciddi bir uyum sorunu yaşanıyor. Ensar muhacir konusunda bir sıkıntımız yok. Fakat savaş bittiğinde de kendi ülkelerine gitmelerini istiyoruz Ben Hatay Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Buradaki en çok oy alarak seçilen bir insan olarak Hatay’ın sıkıntılarını kamuoyu ile paylaşmak zorundayım. Bu paylaşım hiç kimseyi rahatsız etmemeli. Bugün bunları konuşmazsak yarın bunları konuşamaz hale geliriz” dedi.


<< Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

Tosun Hukuk & Danışmanlık bürosuyla hizmet verecek

Tosun Hukuk & Danışmanlık bürosuyla hizmet verecek Tosun Hukuk & Danışmanlık bürosuyla hizmet verecek

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

haberlerx Untitled Document

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

ATAV Gazetesi Sahibi ve Kurucusu : Mustafa Atav Yönetim Yeri : ATAV GAZETE ve MATBAACILIK Gürsel Mah. 536. Sok. No:7/A - İSKENDERUN
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi