İskenderun ATAV Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VİDEO ARA


AK Parti Arsuz ilçe yönetiminde nasıl bir yenilenme olacak?07 Ağustos 2017
haberlerx
Untitled Document
Nihal Atakaş Camii, Ramazan ayına hazır! << Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>

Tarih Haber Giriş: 01 Nisan 2022, 21:12
Tarih Son Güncelleme: 01 Nisan 2022, 21:12
Editör MUSTAFA ATAV

Nihal Atakaş Camii, Ramazan ayına hazır!

Nihal Atakaş Camii, Ramazan ayına hazır!


Kültürümüzde Ramazan ayının hayır ve bereket ayı olarak anılması, dayanışma ruhunu bu mübarek aylarda daha bir anlamlı kılıyor. Maneviyatı yüksek olarak hissetiğimiz bu duygular, kentimizdeki kutsal mekânlara da yansıyor.

Ramazan ayı öncesinde tüm camilerimize yansıyan güzellikler İskenderun Körfezi’ni süsleyen Nihal Atakaş Camiinde de hissediliyor.

Ramazana yönelik tüm hazırlıklarını tamamlayan Nihal Atakaş Camii, mübarek Ramazan ayını karşılamaya hazır. Camilerimizin maneviyatımız üzerindeki etkileri üç aylarda daha da bir anlam kazanıyor. Selçuklu mimarisi ile günümüzün modern mimari tarzının harmanlandığı Nihal Atakaş Camii’nin görüntüsü görenleri de büyülüyor.

İskenderun Körfezi’ni bir inci gibi süsleyen Nihal Atakaş Camii, bu Ramazan ayında da tüm ihtişamıyla kapılarını ibadete her zaman olduğu gibi sonuna kadar açıyor.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte kentinde bulunan caminin bir büyüğü olarak inşa edilen Nihal Atakaş Camii, eşsiz güvenliği ile İskenderun’un simge yapıları arasındaki yerini aldı.

Hatırlanacağı üzere; bölgemizin yetiştirdiği Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever iş insanı Recep Atakaş tarafından Sevgili eşi Nihal Atakaş adına İskenderun Sahil bandında yaptırdığı bu görkemli Camii, bir açılışa adına yakışır bir ev sahipliği yapmış ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Camii Cumhurbaşkanı Erdoğan, İskenderunlular ve Atakaş ailesi ile birlikte camiyi gezmiş ve övgü dolu sözlerle Atakaş ailesine teşekkür etmişti.


<< Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

haberlerx Untitled Document

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

ATAV Gazetesi Sahibi ve Kurucusu : Mustafa Atav Yönetim Yeri : ATAV GAZETE ve MATBAACILIK Gürsel Mah. 536. Sok. No:7/A - İSKENDERUN
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi