İskenderun ATAV Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VİDEO ARA


AK Parti Arsuz ilçe yönetiminde nasıl bir yenilenme olacak?07 Ağustos 2017
haberlerx
Untitled Document
DEVLET HASTANELERİNE ULAŞIM İÇİN UKOME’DEN KARAR ÇIKTI << Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>

Tarih Haber Giriş: 08 Ekim 2022, 11:13
Tarih Son Güncelleme: 08 Ekim 2022, 11:13
Editör MUSTAFA ATAV

DEVLET HASTANELERİNE ULAŞIM İÇİN UKOME’DEN KARAR ÇIKTI

DEVLET HASTANELERİNE ULAŞIM İÇİN UKOME’DEN KARAR ÇIKTI


Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) eylül ayı üst kurul toplantısı yapıldı.

HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık başkanlığında yapılan toplantıda 9’u ek gündem, 21’i gündem olmak üzere toplam 30 madde görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda 3 Ekim’de açılması planlanan Samandağ’daki yeni devlet hastanesine toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak isteyen vatandaşlar için birçok toplu taşıma kooperatifinin güzergâhlarının görüşülmesi karara bağlandı.

Konuyla ilgili konuşan Metin Açık, “Vatandaşlarımızın hastaneye ulaşmasında herhangi bir mağduriyet yaşamaması çok önemlidir. Bunun için gerekli düzenlemeyi yapmalıyız” dedi ve ilgili karar, kurul üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Benzer bir karar da yeri değişen Dörtyol’daki devlet hastanesine ulaşım hizmeti veren Yeşilköy Koop. için verildi. Bölgede hizmet veren kooperatifin güzergâhının devlet hastanesine gidiş geliş yapacak şekilde değiştirilmesi karara bağlandı.

Toplantıda Antakya-Samandağ arasındaki çevre yolunda bulunan bazı kavşaklara kasis yapılması da görüşüldü.

Konuyla ilgili görüş bildiren İl Trafik Müdürlüğü yetkilileri, “Kavşaklar, trafikteki mevcut yoğunluğu kaldırmıyor. Daha modern hale getirilmeli. Çekmece’deki kavşakta tehlike, Ekinci’dekindeyse sıkışıklık oluyor. Kavşakların iyileştirilmesi için çalışma yapılmalı” ifadelerini kullandı.

Çekmece kavşağında sıkıntı yaşandığını dile getiren Metin Açık, “Oralar kavşaktan ziyade köprü gibi. EXPO alanına giden yolda yaptığımız dönel kavşak gibi olursa sorun ortadan kalkabilir. Kavşaklar için bir komisyon oluşturup UKOME’ye taşıyalım. Şimdilik araçların kavşağa girerken yavaşlaması için kasisler gerekli olabilir” açıklamalarında bulundu.


<< Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

haberlerx Untitled Document

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

ATAV Gazetesi Sahibi ve Kurucusu : Mustafa Atav Yönetim Yeri : ATAV GAZETE ve MATBAACILIK Gürsel Mah. 536. Sok. No:7/A - İSKENDERUN
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi