İSKENDERUN DEMOKRASİ NÖBETİNİ TAÇLANDIRDI


Açıklama: İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: İSKENDERUN DEMOKRASİ NÖBETİNİ TAÇLANDIRDI
Kategori: GÜNCEL
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2016
Geçerli Tarih: 23 Eylül 2019, 00:12
Site: İskenderun ATAV Gazetesi
URL: http://www.atavgazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=548İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’da 27 gündür devam eden demokrasi nöbetlerinin taçlandırıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile 15 Temmuzda bu yana İskenderun anıt alanında devam eden demokrasi nöbeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile sona erdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan demokrasi nöbetinde şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu.

Alana toplanan binlerce kişi platforma kurulan sine vizyon ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da Cumhurbaşkanlığı külliyesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmayı dinledi.

SİZLER TARİH YAZDINIZ

Başkan Seyfi Dingil, yaptığı açıklamada, ‘halkımız FETÖ terör örgütünün yapmış olduğu darbe ve terörist eyleme dimdik karşı durarak gerçekleşmesini engelledi. Sizler tarih yazdınız. Sizler demokrasiye, ülkeye, millete sahip çıktığınız. Türk milleti dünyaya örnek oldu. Bağımsızlığına sahip çıktı. Geleceğine sahip çıktı. Bu hainler yaptıklarının hesabı verecekler.” dedi.

HÂKİMİYET MİLLETİNDİR

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “FETÖCÜ hainlerin kendi milletine kurşun sıkan alçakların dış güçlerin darbe planları milletin sinesinde sönmüştür. Kahraman milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başkomutan olarak önderliğinde hain girişimi bertaraf etmiştir. Yüce Türk Milleti vatanına seçilmiş cumhurbaşkanına başbakanına ve hükümetine hayatını ortaya koyarak sahip çıkmıştır. Devlet olarak millet olarak daha güçlüyüz. “diye konuştu.