İskenderun ATAV Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VİDEO ARA


AK Parti Arsuz ilçe yönetiminde nasıl bir yenilenme olacak?07 Ağustos 2017
haberlerx
Untitled Document
Arsuz Kaymakamlığı Projeleriyle Yurtdışına Açılıyor… << Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>

Tarih Haber Giriş: 21 Şubat 2019, 19:23
Tarih Son Güncelleme: 21 Şubat 2019, 19:23
Editör MUSTAFA ATAV

Arsuz Kaymakamlığı Projeleriyle Yurtdışına Açılıyor…

Arsuz Kaymakamlığı Projeleriyle Yurtdışına Açılıyor…


Arsuz Kaymakamlığınca ortak olunan ve Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye hak kazanan "FARM THE CITY" KA2 Stratejik Ortaklıklar projesi kabul edildi.

Türkiye, Malta ve Romanya ortaklığıyla 15 ay sürecek olan "FARM THE CITY" (KENTLERİ YEŞİLLENDİRELİM) projesi ile Arsuz Kaymakamlığının yerelde elde ettiği başarıları yurt dışına da taşıma imkanı sunan Arsuz Kaymakamlığı Proje Ofisi kentlerin yeşillenmesi ve kentlerde daha yaşanılabilir ortamlar oluşturulması için proje süresince yereldeki kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışmalar yürüteceği ifade edildi.

İnsanın doğadan etkilenerek sosyal yapısını düzenlemesi olgusu en iyi toprak sürecinde tanımlanabilir. Çevremizde gördüğümüz küçücük bir bahçede büyük-küçük, çiçekli-çiçeksiz, meyveli-meyvesiz, güzel kokan-kokmayan, tek yılık-çok yıllık bitkiler aynı ortamda konaklamakta, beslenerek varlıklarını sürdürmektedir. Toprak ; insan eli ile yine insanoğluna hizmet etmektedir. Fakat günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar gitgide kentselleşmeye ağırlık vermekte, doğanın ve toprağın bir hayat kaynağı olduğunu unutmaktadır.

Arsuz Kaymakamlığı Proje Ofisi Koordinatörleri Nilgün SAVAŞ ve Kübra YILDIZ ; “Projemiz ile özellikle öğrenciler ve genç bireylere yönelik kentlerin yeşillenmesiyle ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapılması,çiftçilik ve zirai becerilerin kazandırılması,böylelikle doğaya karşı farkındalıklarının arttırılması amaçlanmaktayız.. Bu amaç doğrultusunda yaşadığımız kentlerde küçük de olsa, evlerimizde, balkonlarımızda,okul bahçelerimizde, sınıflarımızda ürün-bitki-tohum yetiştiriciliği becerilerinin kazandırılmasına yönelik faaliyetler yapacak olup hobi bahçeleri kurarak, çevresel faaliyetleri yaygınlaştırmak için farklı platformlar oluşturup ve çalıştaylar düzenleyeceğiz” dedi.

Günümüz şartlarında toprak bitkisel üretim için hala vazgeçilmez bir yetiştirme ortamı olarak kullanılmaktadır. Projemiz ile genç bireyler boş buldukları alanlarda kendi ürünlerini yetiştirebileceklerini, hangi dönemde hangi bitkilerin ekilip biçilmesi gerektiğini öğrenmiş olacaklar böylece hedef kitlemiz içerisindeki bireylerde çevre farkındalığı artacaktır. Aynı zamanda Ziraat ile ilgili mesleklerin günümüzde çok popüler olmasa da bu alanda vasıflı bireylere ihtiyaç duyulduğu gerçeği ön plana çıkacaktır. Tüm bu hedefler doğrultusunda gerçekleştirilecek faaliyetler ile projemiz kapsamında direk olarak 5000 öğrenci ve genç bireye, dolaylı olarak ise toplamda 150 000 kişiye ulaşılması hedeflenmektedir.

Arsuz Kaymakamı Musa SARI ; "Bizler Arsuz ‘un; toprakla temasını kesmeyen, yeşille bağını güçlendiren, doğal güzelliklerini koruyan, ruhu, karakteri olan bir ilçe olarak gelişmesini arzu ediyoruz. Bizim öncelikli görevimiz , bize emanet olan Doğayı gözümüz gibi korumaktır.Kendi sağlığımızı nasıl muhafaza ediyorsak, kentimizin sağlığını da o şekilde korumakla mükellefiz. Bu makamda oturmanın büyük bir sorumluluk olduğunu biliyor ve bu sorumluluğu yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Böyle anlamlı bir projenin ilçemizde yürütülmesine öncülük eden başta Kaymakamlığımız Proje Ofisi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım" dedi.


<< Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

haberlerx Untitled Document

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

ATAV Gazetesi Sahibi ve Kurucusu : Mustafa Atav Yönetim Yeri : ATAV GAZETE ve MATBAACILIK Gürsel Mah. 536. Sok. No:7/A - İSKENDERUN
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi