İskenderun ATAV Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VİDEO ARA


AK Parti Arsuz ilçe yönetiminde nasıl bir yenilenme olacak?07 Ağustos 2017
haberlerx
Untitled Document
HBB’DEN DEPREMDEN ETKİLENEN ÖĞRENCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ << Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>

Tarih Haber Giriş: 22 Nisan 2023, 09:35
Tarih Son Güncelleme: 22 Nisan 2023, 09:35
Editör MUSTAFA ATAV

HBB’DEN DEPREMDEN ETKİLENEN ÖĞRENCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ

HBB’DEN DEPREMDEN ETKİLENEN ÖĞRENCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ


Hatay Büyükşehir Belediyesi, depremde etkilenen vatandaşlara desteklerine devam ederken lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere de ücretsiz kurslar vermeye başladı.

HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı HBB Destek Eğitim Merkezi, EXPO alanında da depremden etkilenen öğrencilere psikolojik ve sosyal destek vererek eğitim hayatlarından geri kalmamaları ve süreci kolay atlatabilmeleri amacıyla tüm imkânlarıyla çalışıyor. Depremin acılarını hafifletmek amacıyla tüm imkânlarını seferber ederek uzman ve gönüllü eğitmenler ile var gücüyle çalışan Büyükşehir Belediyesi, 8. ve 12. sınıflara kitap, deneme sınavı ve video destekli eğitimler ile gençleri sınava hazırlıyor. Teknolojik desteğin yanı sıra sınava hazırlanan öğrencileri her türlü ihtiyaçları karşılanırken öğrencilerin destek eğitim merkezine ulaşımları ücretsiz bir şekilde sağlanıyor.

SAVAŞ: AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMLERİNE KATKI SAĞLAMAK VE SINAVDAKİ BAŞARI SEVİYELERİNİ YÜKSELTMEK

Sınava hazırlanan öğrencilere moral ve motivasyon vermek amacıyla HBB Destek Eğitim Merkezini ziyaret eden Başkan Savaş, “EXPO alanında çocuklarımızın eğitimi için çok güzel bir yer yaptık. Şu anda 80 kişi ile başladık. Çocuklarımız burada hem liseye hem de üniversiteye hazırlanıyorlar. Hem öğretmenlerimizden hem de bilgisayarlardan faydalanabiliyorlar. Şu anda 80 kişiyiz ama ilerleyen süreçlerde sayımız daha da artacak. Çocuklarımızın işleri bitince onları evlerine bırakıyoruz. Amacımız çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlamak ve sınavdaki başarı seviyelerini yükseltmek” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ İÇİN HER ZAMAN FIRSAT YARATIYORUZ”

Hatay’ın çok büyük bir badire ile karşı karşıya kaldığını söyleyerek şehrin yeniden ayağa kalkması için var gücüyle çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Savaş şöyle konuştu: Depremden en çok zarar gören yerlerden biri maalesef Hatay. Biz ilk günden itibaren çocuklarımızın eğitimlerini ve psikolojisini düşündük. Burada eğitim ve psikolojik destek veriyoruz. Çocuklarımızı normalleştirmeye ve eğitmeye devam ediyoruz. Çocuklarımızın istediği sürece biz her zaman onlara fırsat yaratırız. Diğer ilçelerimizde de eğitimlerimiz başladı. Yaralarımızı sararken çocukların eğitimlerinin devam etmesini istiyoruz. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime durmadan yorulmadan devam edeceğiz. Çocuklarımızın yarıştıkları çocukların seviyesine hızlı bir şekilde gelecekler. Eğitim almak isteyen öğrencilerimiz bizlere başvurabilir. Biz çocuklarımızı çadırkentlerden ve bulundukları yerlerden alarak eğitimlerine devam etmelerini istiyoruz”

“ÇOCUKLAR ÇOK GÜZEL BİR ŞEKİLDE SINAVA HAZIRLANIYORLAR”

HBB Destek Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Mustafa Deviren de, “ Destek eğitim merkezimiz zarar gördüğünden dolayı sınava hazırlanan öğrencilerimize destek olmamız gerektiğini düşündük. Burada şuanda yaklaşık 80 öğrencimiz var daha önce 289 öğrencimiz vardı. Her branştan eğitmenlerimiz ile öğrencilerimize eğitim vermekteyiz. Çocuklarımıza gıda anlamında da destek veriyor, ücretsiz bir şekilde online eğitimlerine buradan da devam edebiliyorlar. Evlerinden ve çadırkentlerinden onları alıyoruz. Çocuklarımız ilk geldiklerinde psikolojik anlamda sıkıntı yaşıyordu. Biz de drama etkinlikleri ile önce onları birbirleri ila kaynaşmalarını sağladık. Şu anda kendilerini çok iyi ifade ediyorlar. Deneme sınavlarımız, soru çözümlerimiz var. Gün geçtikçe daha çok öğrencimiz olacağını düşünüyoruz” diyerek öğrencilerin çok güzel bir ortamda sınava hazırlandıklarını ifade etti.

HBB’nin ücretsiz kus ve eğitim imkânlarından faydalanan öğrenciler depremden sonra kendilerine eğitim imkânı sağlayarak destek veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.


<< Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER HBB BAŞKANI MEHMET ÖNTÜRK’TEN BÜYÜK MÜJDELER

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi İskenderun’da 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü Düzenlendi

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

haberlerx Untitled Document

Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

ATAV Gazetesi Sahibi ve Kurucusu : Mustafa Atav Yönetim Yeri : ATAV GAZETE ve MATBAACILIK Gürsel Mah. 536. Sok. No:7/A - İSKENDERUN
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi